20.690.800,00 lei

Faza de proiect

Buget de Stat
Buget Fonduri europene

biectivul general preconizat este creșterea eficienței energetice a clădirilor rezidențiale din Municipiul Hunedoara, prin aplicarea unor măsuri de creștere a eficienței energetice în vederea reducerii consumului de energie primară și a emisiilor de CO2, asigurând totodată îmbunătățirea confortului, sănătății și siguranței locatarilor acestor blocuri – beneficiari direcți ai investiției. Creșterea performanței energetice a clădirilor rezidențiale din Municipiul Hunedoara se va asigura prin realizarea unor lucrări de intervenție care să determine diminuarea consumurilor energetice pentru incalzirea spațiilor, în condițiile asigurării și menținerii climatului termic interior, prin limitarea pierderilor de căldură către mediul exterior precum și ameliorarea aspectului urbanistic al clădirii.

Contract servicii 76/32331/05.04.2023- Informare si publicitate- Eficientizarea energetica a cladirilor rezidentiale din Municipiul Hunedoara - Etapa 1
Prestator: ALAMOS SELECT SRL
Valoare: 19.040,00 lei