Sistem de supraveghere video pentru siguranta cetatenilor

Sistem video

1.983.474,53 lei

09/2011

10/2011

S.C. SISTEC - SBSOL S.R.L. BUCUREŞTI

Manager proiect:

Proiectant: S.C. BITTRONIC S.R.L. Hunedoara

Programul Operational Regional 2007 – 2013, Axa Prioritara 1, Sprijinirea dezvoltarii durabile a oraselor, poli urbani de crestere, domeniul major de interventie 1.1 „Planuri integrate de dezvoltare urbana”

Sistem de supraveghere video pentru siguranta cetatenilor din municipiul Hunedoara, amplasat în zona centrala a orasului, zona de actiune urbana cuprinzand strazile: str. Avram Iancu, str. Aurel Vlaicu, str. Carpati, str. Victoriei, b-dul Dacia, b-dul 1848, b-dul Libertatii, b-dul Republicii si b-dul Traian.
De asemenea, sistemul de supraveghere video acopera si unele zone cu unitati de invatamant, constituind astfel in aceste locatii un grad in plus de siguranta pentru elevi (Colegiul National Iancu de Hunedoara, Colegiul Tehnic Matei Corvin, Colegiul de Informatica Traian Lalescu, Colegiul Econiomic Emanuil Gojdu, Corp Gimnaziu Scoala Generala nr. 3, Grup Scolar de Telecomunicatii si Lucrari Publice, Scolile Generale nr. 1, 2, 6, 7 si 8)

Investitie aprobata prin: HCL nr. 34/ 27.03.2009
Contract de lucrari nr. 91/ 42318/ 05.09.2011