Reabilitare fântâna arteziană din faţa Casei de Cultură, str. George Enescu

09/2013

S.C. TEMPUS SERC 50 S.R.L. HUNEDOARA

Buget Local

Având în vedere stadiul avansat de uzură şi aspectul necorespunzător al fântânii arteziene din faţa Casei de Cultură a Municipiului Hunedoara a fost necesară efectuarea unor reparaţii.
În perioada 2007-2008 s-au executat unele lucrări de reabilitare la Casa de Cultură, ocazie cu care a fost construită şi o fântână arteziană. Fântâna a funcţionat o bună bucată de vreme, după care, datorită degradării părţii de construcţii şi uzării instalaţie, aceasta nu a mai funcţionat.
In vederea aducerii în stare de funcţionare a fântânii s-au efectuat o serie de lucrări la instalaţia de alimentare cu apă precum şi dotarea ei cu un sistem de diuze şi iluminat ornamental pentru realizarea unor jocuri de apă cu lumini colorate.