Modernizarea gradinii zoologice, str. Padurii

06/2011

06/2013

S.C. ADRIDAN S.R.L. DEVA

Buget de stat prin implementarea si realizarea proiectelor de investitii in vederea atingerii standardelor necesare autorizarii gradinilor zoologice, Ministerul Mediului si Padurilor, 75 %, 1.311.618 lei incl. T.V.A.
Buget local, 25 %, 521.191,63 lei incl. T.V.A.

In cadrul programului „Implementarea si realizarea proiectelor de investitii in vederea atingerii standardelor necesare autorizarii Gradinilor Zoologice”, s-a derulat și subprogramul de investiţie „Modernizarea Gradinii Zoologice din municipiul Hunedoara”, atribuit societatii S.C. Adridan S.R.L. Deva, conform contractului de lucrari nr. 40/ 15025/ 24.03.2011.
Principalele lucrări executate: zona pavilion șoim/ uliu și corb, adăpost căprior/ asin și ponei, adăpost porumbei, adăpost bibilici, adăpost găini, loc de joacă, împrejmuire, amenajări educaționale, bucătărie și cameră frigorifică, amenajare țarc și adăpost urs, pavilion tigri, lei și jaguar, pavilion maimuțe si adăpost urs, pavilion fazan/ păun, și instalația electrică de la pavilion tigri, pavilion lupi și vulpi, carantină animale, platformă gunoi, instalații sanitare interioare la carantină, lei și tigri, maimuțe, instalațiile termice la carantină, respectiv reabilitare utilități în zonă. Toate aceste lucrări de modernizare s-au executat în vederea aducerii Grădinii Zoologice la standardele europene, neefectuarea acestor lucrări ar fi dus la închiderea ei.

Autorizatia de construire nr. 86/ 24.05.2011
Contract de lucrari nr. 40/ 15024/ 24.03.2011