Spatii de recreere

03/2016

06/2016

SC VON ENERGO AKTIV SRL

Deoarece împrejmuirea care delimitează Grădina Zoologică din str. Pădurii FN din municipiul Hunedoara nu era completă, în vederea completării și reconfigurării gardului existent în conformitate cu extrasul de Carte Funciară, s-au realizat lucrări (reamplasare și completare împrejmuire) în acest sens.
Totodată, s-a construit un saivan pentru depozitare și hrană zimbrii.
Astfel, s-a realizat completarea și reconfigurarea împrejmuirii, unde s-a creat arealul pentru animale ierbivole mari (zimbri), precum și realizarea unei construcții cu funcționarea de saivan pentru hrănirea zimbrilor și depozitarea fânului pentru hrana animalelor ierbivole.
Împrejmuirea s-a completat și reconfigurat prin realizarea a două împrejmuiri concentrice (gard dublu). Gardul exterior, alcătuit din stâlpi din lemn de salcâm, ulice din dulapi de 5x20 cm, poartă 3 m cu dublă deschidere și o portiță 1 m din ramă metalică. Gardul interior este din stâlpi din lemn de salcâm, cablu electric pe 3 rânduri din sârmă lițată de oțel galvanizat, izolatori gard electric standard la fiecare stâlp și cablu, sistem de poartă Hercule cu mâner, resort și 2 izolatori, 3 bucăți și 3 aparate electrice pentru animale sălbatice.

Autorizația de Construire nr. 205/ 22.12.2015
Contract lucrari 102/20468/15.03.2016-Completare si reconfigurare imprejmuire existenta si construire saivan la Gradina Zoologica, executant: VON ENERGO AKTIV SRL, valoare: 252.347,72 lei

Proiectant: SC MAX PROIECT SRL

Proces verbal de receptie la terminarea lucrărilor nr. 30/46723/24.06.2016