Instalatii, dotari

12/2013

S.C. AMBIENT S.A. Deva

Buget Local

Achiziționare învelitoare din țiglă la Creșa Săptămânală Căsuța cu Pitici, str. I.L. Caragiale nr. 6 în vederea executării lucrărilor de reparații capitale acoperiș

Deoarece imobilul în care îşi desfăşoară activitatea Creşa Săptămânală „Căsuţa cu Pitici” din municipiul Hunedoara este foarte vechi, fiind construit în anul 1954, de-a lungul timpului s-a degradat, neexecutându-se la acesta decât reparaţii minimale.
Pentru execuţia lucrărilor de reparaţii capitale la acoperişul imobilului amintit, constând din: înlocuirea învelitoarei din ţiglă, înlocuire şipci, strat de difuzie vapori, reparaţii astereală şi vopsit jgheaburi şi burlane, s-au achiziționat materialele necesare realizării învelitoarei şi anume, ţigle tip Marsilia Terra Rosa și coame clasice.

Comanda de produse nr. 512/ 24.09.2013